دانشکده عمران دانشگاه خواجه نصیر

دانشگاه خواجه نصیر در رتبه بندی منتشر شده توسط نشریه تایمز در سال 2018 در بین 600 تا 800 دانشگاه برتر دنیا، 173 آسیا و بین 5 دانشگاه برتر ایران و بالاتر از دانشگاه های تهران و شریف قرار دارد. در رتبه بندی موضوعی هم در رشته های فیزیک و نجوم ، شیمی محض و مهندسی عمومی در جایگاه سوم ایران، در رشته های مهندسی عمران، مکانیک و هوافضا و برق و ریاضی در جایگاه چهارم و در رشته ی علوم کامپیوتر در رتبه دوم کشور قرار دارد.

ادامه مطلب »
انواع سازه های عمران

انواع سازه های کاربردی در عمران

سازه همواره یکی از اجزاء ضروری معماری بوده و هست. به عنوان یک اصل، همواره انسان ناگزیر از به کار بردن مقادیر معینی از مواد خاص و شکل دادن به آنها بوده است تا بتوانند ساختار معماریش را در برابر کار و موادی که از نظر قابلیت دسترسی غیر معقول به نظر نمی رسند

ادامه مطلب »
برج خور دبی

رقابت دبی و عربستان برای ساخت بلندترین برج جهان

برج خور دبی که ساخت آن در سال ۲۰۲۱ تمام می شود می خواهد بلندترین برج جهان شود، این برج ۱۰۰ متر بلندتر از برج خلیفه خواهد شد اما خبر بد برای دبی این است که برج ۱۰۰۰ متری جده در عربستان سعودی هم تا سال ۲۰۲۱ تکمیل می شود.

ادامه مطلب »
دانشگاه تونگجی چین

معرفی دانشگاه تونگجی چین

دانشگاه تونگجی چین یکی از محبوب ترین دانشگاه های کشور جهت تحصیل در چین بوده و تعداد زیادی از دانش آموزان را از تمام نقاط چین و سراسر جهان جذب کرده است و به طور خاص، تبدیل به دانشگاه شماره یک برای کسانی که دنبال حرفه ای در زمینه معماری و مهندسی عمران هستند، می باشد.

ادامه مطلب »
سیلاب

سیلاب به زبانی ساده

ر هنگام بارش باران و برف، مقداری از آب جذب خاک و گیاهان می شود، درصدی تبخیر می شود و باقیمانده جاری شده و رواناب نامیده می شود. سیلاب زمانی روی می دهد که خاک و گیاهان نتوانند بارش را جذب نموده و در نتیجه کانال طبیعی رودخانه کشش گذردهی رواناب ایجاد شده را نداشته باشد.

ادامه مطلب »