دانشگاه آTongj، که قبلا مدرسه پزشکی آلمانی Tongji بود، در سال ۱۹۰۷ تأسیس شد و در سال ۱۹۲۷ به دانشگاه دولتی تبدیل شد، این مکان یکی از قدیمی ترین و معتبر ترین موسسات آموزش عالی در چین بود. دانشگاه تونگجی چین Tongji طی پنجاه سال از زمان تاسیس، به ویژه از زمان بازپرداخت کشور چین به سرعت در حال رشد بوده است. در حال حاضر دانشگاهی جامع با هفت رشته مهندسی، پزشکی و… است.

تحصیل در دانشگاه تونگجی چین

دانشگاه تونگجی چین یکی از محبوب ترین دانشگاه های کشور جهت تحصیل در چین بوده و تعداد زیادی از دانش آموزان را از تمام نقاط چین و سراسر جهان جذب کرده است و به طور خاص، تبدیل به دانشگاه شماره یک برای کسانی که دنبال حرفه ای در زمینه معماری و مهندسی عمران هستند، می باشد. دانشگاه ارتباطات نزدیک با صنعت را توسعه داده است، که دانش آموزان خود را با امکان دستیابی به اطلاعات دست اول از طریق تعامل با جامعه فراهم می کند. این مسئله به خوبی توضیح می دهد که چرا فارغ التحصیلان دانشگاه Tongji بسیار مورد پذیرش توسط کارفرمایان در سراسر کشور چین هستند، زندگی دانشجویی در محوطه های مختلف آن جالب و پر انرژی است.

آموزش در دانشگاه تونگجی چین

دانشگاه Tongji یکی از دانشگاه های برجسته در چین تحت مدیریت وزارت آموزش و پرورش، در پروژه ۹۸۵ و پروژه ۲۱۱ بیان شده است. با سابقه بیش از یک قرن، آTongj ارزش توسعه متعادل از چهار توابع، یعنی آموزش و پرورش، تحقیق، توسعه و فرهنگ، ارث و نوآوری را بوجود آورده است. تاریخ آTongj را می توان در سال ۱۹۰۷ کشف کرد، زمانی که دانش پزشکی آلمان توسط Erich Paulun، یک دکتر آلمانی در شانگهای تاسیس شد. پس از تغییر نام دانشکده پزشکی تونجی در سال بعد تاسیس، آن را به طور رسمی به عنوان یک دانشگاه در سال ۱۹۲۳ معرفی کردند. دانشگاه ملی ازTong در سال ۱۹۲۷، به یکی از اولین دانشگاه های ملی چین تبدیل شد. در حدود سال ۱۹۴۹، Tongji دارای پنج کالج علوم طبیعی، مهندسی، علوم پزشکی، علوم لیبرال و قانون بود و شهرت خوبی را به عنوان یک دانشگاه جامع در داخل و خارج از کشور داشت. در سال ۱۹۵۲ پس از اعمال تغییرات دانشگاهی در سراسر کشور، Tongji به یک دانشگاه مهندسی فشرده با قدرتمندترین درجه در مهندسی عمران و معماری تبدیل شد، که به لحاظ مقیاس و نظم و انضباط در رتبه دوم قرار ندارد. در سال ۱۹۹۵، Tongji اعلام کرد که به طور مشترک توسط وزارت آموزش و پرورش و دولت شهرداری شانگهای ساخته شده و مدیریت می شود. تا سال ۲۰۰۷، زمانی که سدان خود را جشن گرفت، دانشگاه Tongji تبدیل به یک دانشگاه جامع بین المللی پژوهشی با ویژگی های متمایز و نفوذ جهانی شد.

دوره های دانشگاه تونگجی چین

دانشگاه تونگجی در حال حاضر شامل ۱۰ بخش گسترده از رشته های تحصیلی از جمله مهندسی، علم، پزشکی، مدیریت، اقتصاد، فلسفه، ادبیات، حقوق، آموزش و پرورش و هنر است. تعداد اعضای هیئت علمی ۲۷۸۶ نفر می باشد که ۸۵۵ نفر آن استاد هستند. این دانشگاه در حال حاضر ۵۸۱، ۱۸ دانشجوی کارشناسی تمام وقت، ۱۳۷۷۶۲ دانشجوی فارغ التحصیلی و ۴۲۷۹ نامزد PhD و
۲،۱۹۷ دانشجوی بین المللی را در خود جای داده است.
این دانشگاه ۷۵ رشته کارشناسی ارشد را ترتیب می دهد (۵۰ نفر آنها، دانشجویان را با توجه به ۱۷ دسته بندی گسترده انضباطی ثبت نام می کنند. آنها می توانند در ۵۵ رشته تحصیلی گسترده، ۱۵ برنامه حرفه ای کارشناسی ارشد و ۲۶ برنامه درسی مهندسی، مدرک اعطا کنند.

رتبه و رنکینگ دانشگاه تونگجی چین

رتبه بندی های اخبار بهترین دانشگاه های جهانی آمریکا (THE FIFTH ANNUAL US News Best Global Universities rankings) به منظور مقایسه نحوه عملکرد دانشگاه ها به صورت جهانی فراهم شد. به دلیل تعداد رو به افزایش دانشجویان بین المللی که برای ثبت نام در دانشگاه های خارج از کشور خود برنامه ریزی می کنند، رتبه بندی های بهترین دانشگاه های جهانی، که به طور خاص بر تحقيق آکادمیک مدارس و شهرت کلی آنها، نه برنامه های تحصیلی کارشناسی و ارشد به صورت جداگانه تمرکز دارد، می تواند به متقاضیان کمک کند تا به درستی موسسه های سراسر جهان را مقایسه کنند. رتبه بندی های بهترین دانشگاه های جهانی دیدگاهی درباره نحوه عملکرد جهانی دانشگاه های آمریکا نیز ارائه می کند، زیرا U.S. News برای بیش از ۳۰ سال به صورت جداگانه رتبه بندی می کند. تمام دانشگاه ها می توانند خود را در برابر مدارس کشور خود و منطقه محک بزنند، در سطح جهانی مطرح شوند و با پیدا کردن مدارس برتر در دنیا با آنها همکاری کنند.
• رتبه منطقه ای ۳۸ بهترین دانشگاه های جهانی
در آسیا
• رتبه کشوری ۱۲ بهترین دانشگاه های جهانی در
چین

 دانشجویان بین المللی در این دانشگاه

دانشگاه Tongji از سال ۱۹۵۴ به استخدام دانشجویان بین المللی دعوت شده است، این یکی از اولین دانشگاه های شانگهای است که برنامه هایی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. دفتر بین المللی دانشجویان مسئولیت پذیرش دانشجویان بین المللی، تدریس و مراقبت از دانش آموزان را دارد. در سال ۲۰۰۲، بیش از ۶۰۰ دانشجوی بین المللی بلند مدت و نزدیک به ۴۰۰ دانشجو از ۵۸ کشور جهان به تحصیل در رشته های مختلف، شامل کارشناسی و دکتری در رشته های مختلف پذيرفته شده و دوره های زبان را طی کردند. دو پردیس دانشجویان بین المللی برای مسکن دانشجویی استفاده می شود و ۲۰۷ اتاق استاندارد و ۳۴ سوئیت برای دانشجویان وجود دارد. برای تسهیل زندگی دانشجویی، یک کافه تریا دانشجو بین المللی در یکی از ساختمان ها تأسیس شده است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *